ᐅPomysły na prezent dla dwulatka co kupić poradnik

Szukasz pomysłu na prezent dla dwuletniego dziecka. W przypadku dzieci w tym wieku kupno prezentu dla nich powinno być bardzo dobrze przemyślane. Człowiek w wieku dwóch lat zaczyna bardzo szybko rozwijać się umysłowo jak i ruchowo. Dlatego najlepszym pomysłem dla dziecka w wieku 2 lat był by prezent który zapewnił by odpowiednie bodźce i pomógł w kształtowaniu i rozwijaniu osobowości. Zobacz nasze pomysły jaki prezent wybrać dla dwulatka. Sprawdź tabelkę z top 10 prezentami dla dzieci w tym wieku. Sprawdź też na dole artykułu jak uzasadniliśmy wybór prezentów do naszej listy i inne nasze propozycję!

Nazwa produktuSprawdź produkt
Traktor na pedały
SPRAWDZ PRODUKT
Rowerek Biegowy
SPRAWDZ PRODUKT
LEGO Duplo
SPRAWDZ PRODUKT
Złota rączka
SPRAWDZ PRODUKT
Zestawy do malowania palcami
SPRAWDZ PRODUKT
Wózek na lalki
SPRAWDZ PRODUKT
Zabawki manualne
SPRAWDZ PRODUKT
Zabawki edukacje
SPRAWDZ PRODUKT
Książki dla Dzieci
SPRAWDZ PRODUKT
Zabawki z bajek
SPRAWDZ PRODUKT

Utrzymywanie ciekawego i aktywnego dwulatka w zabawie i zaangażowaniu nie jest łatwe! Jest to świetna zabawa, w której coraz chętniej poznają swoje otoczenie i będą poszukiwać więcej zabawy i stymulacji, gdy ich ciekawska i kreatywna strona nabierze rozmachu. To świetny wiek, aby zaszczepić miłość do uczenia się przez całe życie poprzez kupowanie im zabawek, które angażują je na kreatywnym, emocjonalnym, zabawnym, jak również edukacyjnym poziomie.

Mamy w naszym poradniku kilka fantastycznych zaleceń dotyczących prezentów, które docenią nawet najbardziej wymagający rodzice. Przyjrzyjmy się więc najlepszym zabawkom dla 2-letnich dzieci, które zostały zaprojektowane tak, aby zachęcić ich do radosnej i zdrowej, kreatywnej zabawy i rozwoju dziecka.

 

Wybór redakcji top 3 pomysły na prezent dla dwulatka.

Nie możesz się zdecydować to zawęziliśmy wybór do 3 najlepszych naszym zdaniem prezentów do kupienia. Wybraliśmy tylko trzy propozycję by ułatwić twój wybór. Dlatego nasz wybór to

Klocki LEGO Duplo
67,00zł
 
To popularne zabawki i dzieci lubią się nimi bawić dlatego nie mogło ich zabraknąć też tutaj! Takie klocki dla dzieci są bardzo dobrą propozycją na pomysł bo rozwijają umiejętności manualne dziecka co w tym wieku jest szalenie istotne. Rozbudzają ich wyobraźnie i takich zestawów LEGO są steki więc każdy znajdzie coś ciekawego dla swojego dziecka i oryginalnego.
 
Rowerek Biegowy
Cena od: 113,00zł
 
Jeśli dzieci lubią ruch to można w tym wieku kupić już im taki mały rowerek biegowy który uczy jazdy na rowerze, to bardzo dobry pomysł na prezent bo gdy dziecko dorośnie to może przesiąść się na rower i o wiele szybciej nauczyć się korzystać z jazdy na prawdziwy rowerku.
 
Zestawy do malowania palcami
8,73zł
 
Czyli Farby to bardzo popularna zabawka, farby te nie są toksyczne dla dzieci bo są zrobione z bezpiecznych i naturalnych składników. Dla przykładu zestaw Farb do malowania palcami. Farby można łatwo zmyć to nie są takie prawdziwe farby.
 

1.Traktor na pedały

traktor na pedały dla 2 latka
Zabawka która szybko się nie znudzi

Dzieci w tym wieku lubi już się ruszać i to bardzo szybko. Nie ma lepszego pomysłu na prezent niż mały traktor z pedałami to bardzo dobry pomysł bo po pierwsze sprawi na pewno dużo radości dziecku po drugie pomoże mu ucząc go równowagi podczas poruszania się taki Traktor to po prostu bardzo wytrzymały i bezpieczny chodzik. Dzieci uwielbiają takie zabawki i bawią się nimi naprawdę godzinami nie jest to na pewno zabawka która mu się szybko znudzi.

Zalety
 • Wytrzymała zabawka
 • Bezpieczna
 • Szybko się nie nudzi
Wady
 • Cena
Będzie jeździł na takim traktorku bardzo długo.

2.Rowerek Biegowy

rowerek biegowy dobry prezent na urodziny dla 2-3latka

Jeśli dzieci lubią ruch to można w tym wieku kupić już im taki mały rowerek biegowy który uczy jazdy na rowerze, to bardzo dobry pomysł na prezent bo gdy dziecko dorośnie to może przesiąść się na rower i o wiele szybciej nauczyć się korzystać z jazdy na prawdziwy rowerku. Takie zabawki pomagają dziecku rozwijać sprawność ruchową oraz równowagę. Dlatego polecamy kupować je na prezenty bo to przyjemne z pożytecznym no i radość dziecka z takiego prezentu gwarantowana.

Zalety
 • Cena
 • Wytrzymałość
 • Rozwija motorykę i równowagę
Wady
 • Dziecko może się przewrócić ale zdarza się najlepszym.
Taki rowerek dla szkraba to fajny pomysł po zapewnia naukę równowagi i rozwój fizyczny dziecka jednocześnie to bardzo dobra zabawa dla dziecka.

3.LEGO Duplo

klocki lego dla dziecka na urodzinny

Jak w każdej naszym tekście czas na zabawki z serii LEGO, nie ukrawajmy to popularne zabawki i dzieci lubią się nimi bawić dlatego nie mogło ich zabraknąć też tutaj! Takie klocki dla dzieci są bardzo dobrą propozycją na pomysł bo rozwijają umiejętności manualne dziecka co w tym wieku jest szalenie istotne. Rozbudzają ich wyobraźnie i takich zestawów LEGO są steki więc każdy znajdzie coś ciekawego dla swojego dziecka i oryginalnego.

Zobacz też: Top 10 pomysłów na prezent dla trzylatka.

My ze swoje strony polecamy ten zestaw dla dwulatka bo jest dla niego po prostu stworzony czyli pierwsze klocki LEGO Duplo zestaw początkowy dla każdego dziecka czy to chłopiec czy dziewczynka. Z tych klocków można ułożyć dużo rzeczy i jest to zabawa rodzinna czyli dziecko + rodzic. Co pozwala spędzać z dzieckiem czas.

Zalety
 • Zabawa kreatywna
 • Cena
 • Wygląd
 • Bezpieczne dla dziecka
Wady
 • Co prawda cena jest niska ale cena już kilku takich zestawów to naprawdę duży wydatek!
Klocki LEGO to zawsze fajna zabawka dla małego dziecka i nie tylko.

4.Złota rączka

bob złota rączka zabwaka dla dwuletniego dziecka

Dwuletnie a nawet trzyletnie dziec bardzo szybko chłoną informację z otaczającego ich świata, a robią to przez obserwację swoich rodziców. Zwłaszcza chłopcy lubią obserwować jak ich tata coś majstruję i naśladować to bo po prostu traktują to jeszcze jako fajną zabawę z tatą. Dlatego polecamy kupić jako prezent dla małego majsterkowicza coś co sprawi że jego umiejętności manualne wzrosną czyli zestaw zabawkowy Złota rączka.

Złota raczka to zestaw plastikowych zabawek lub po prostu małą lalkę bob budowniczy te zabawki naprawdę nie nudzą się i potrafią zając dziecko na bardzo długo gdy robi swoje „remonty”.

Zalety
 • Cena
 • Zabawa
 • Rozwijają umiejętności manualne
Wady
 • Wytrzymałość
Chłopiec będzie po prostu latał jak szalony z takim zestawem majsterkowicza.

5.Zestawy do malowania rękami i farby.

zestaw do malowania palcami

Nie tylko musimy zadbać o ruch ale też o wyobraźnie naszego małego odkrywcy. Na pewno wiesz że 2-3 letnie dzieci po prostu odkrywają świat każdego dnia dlatego by za ich rozwojem nadążała też rozwój emocjonalny proponujemy coś do pobrudzenia się lub malowania. A że nie są jeszcze sprawne artystycznie to mogą używać do malowania rączek co rozwija też ich umiejętności manualne. To dobry prezent zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Zobacz też: Prezent dla 10 letniego dziecka

Czyli Farby to bardzo popularna zabawka, farby te nie są toksyczne dla dzieci bo są zrobione z bezpiecznych i naturalnych składników. Dla przykładu zestaw Farb do malowania palcami. Farby można łatwo zmyć to nie są takie prawdziwe farby.

Zalety
 • Bezpieczne dla dzieci
 • Fajna zabawa
 • Niska Cena
Wady
 • Brudzą ale można je szybko i łatwo zmyć!
Prezent odpowiedni i dla chłopców jak i dziewczynek w tym wieku oraz w próżniejszym. Farby są bezpieczne i łatwo-zmywalne!

6.Wózek na lalki dla dziewczynek

wózek na lalki dla 2 letniej dziewczynki

Od paru ładnych lat każda dziewczynka nawet jeśli tego jeszcze nie wie, chce i pożąda wózka na lalki. To bardzo modny prezent uwielbiany przez dziewczynki w tym wieku oraz starsze dziewczynki. Na pewno twoja mała dama ma już lalkę z którą wszędzie lata dzięki zakupowi wózka będzie mogła bawić się w mamę i wozić swoją lalkę wszędzie gdzie chce. To jest bardzo dobry pomysł na prezent bo łączy zabawę lalkami które już posiada i uwielbia się bawić.

Wybór wózków jest naprawdę ogromny są też takie zestawy z lalkami już w komplecie lub coś z bajek jak Świnka Pepe my natomiast polecamy ten wózek.

Zalety
 • Cena do jakości
 • Wygląd
Wady
 • Cena
Każda lalka potrzebuję wózka. Lalka + wózek = szczęśliwa dziewczynka.

7.Ćwiczymy umiejętności manualne dziecka

zatrzaski manualne ćwiczą zręczność dziecka

Zaproponowaliśmy już kilka takich zabawek do ćwiczeń manualnych i rozwoju fizycznego dziecka ale czas na takie zabawki stworzone specjalnie do tego celu. Tak młody wiek dziecka sprawia że dzieci nie traktują nauki jako obowiązek tylko jako zabawę co jest dobry momentem na wprowadzenie pierwszych elementów nauki w ich życie. Najlepszym prezentem było by coś co pobudza ich sprawność sensoryczną i motoryczny dziecka.

Zobacz też: Co kupić na prezent dla 7-8 latka

Dlatego najlepszym prezentem do takich celów byłby zestaw klocków które pobudzą te zdolności. Dlatego wybraliśmy te specjalne manualne zatrzaski które naprawdę pomogą twojemu dziecku podczas zabawy ćwiczyć manualne umiejętności i zręczność.

Zalety
 • zabawa
 • rozwija kreatywność
 • dzieci sybko się uczą otwierać zamki
Wady
 • Cena
Te zabawki uczą przez zabawę i wspierają rozwój ruchowo-wzrokowy dziecka idealne do zabawy razem z rodzicem.

8.Zabawki edukacyjne

pluszak multimedialny dla dziecka 1-3 lata

Skoro zadbaliśmy już o ruch małego i jego sprawność przydało by się coś co wpłynie na jego rozwój umysłowy oraz emocjonalny. Nauczy rozwiązywania problemów i radzenia sobie z zagadkami które trenują umysł naszego dziecka a to wszystko dzięki zabawie. Tu pasują wszystkie układanki i puzzle oraz gry logiczne. Wszystko co wpływa na koncentrację i uczy cierpliwości. Takich zabawek edukacyjnych na rynku jest sporo i nie są nudne. Mają też tą zaletę że mogą się przy nich bawić dzieci i rodzice.

To propozycja dla dziecka 6 miesięcy i wyżej ale są tez podobne zabawki dla starszych dzieci dlatego polecamy je bawią i uczą są bezpieczne, uczą przez zabawę i naprawdę dzieci lubią z nimi biegać.

Zalety
 • Kilka poziomów nauki
 • Dobra jakość wykonania
 • Multimedialny ale zachowuje się jak zwykły pluszak
 • Mnogość opcji do ustawienia i zabawy
Wady
 • Wysoka cena.
 • Nie można prać tej zabawki.
 • Czasem muzyka się zacina lub wycisza.
Zabawki które wpływają na rozwój naszego dziecka i pozwalają bawić się razem z nim.

9.Książki do czytania

czytanki dla dziecka

To powinno mieścić się w edukacyjnych zabawkach ale to prezent dla dzieci ale tak głównie to rodzice powinni czytać książki swoim dzieciom. Bo takie czytanie od dzieciństwa pozytywnie wpływa na rozwój naszego dziecka. Udowodniły to wiele badan naukowych. Takich książek do czytania malcowi jest naprawdę sporo.

Tak właściwie tych książek jest dużo do wyboru i wszystko zależy od tego co znajdziemy lub co może spodobać się naszemu brzdącowi. Dlatego trudno nam polecić jedną konkretną czytankę dla malucha.

Zalety
 • Rozwijają wyobraźnie
 • Wzmacniając więź dziecka z rodzicem
 • Uczą
Wady
 • Brak
Czytanie książek małym dzieciom ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój według amerykańskich naukowców:)

10.Zabawki z bajek

zabawki na podstawie bajek

Dzieci w tym wieku lubią oglądać bajki. Które dziecko nie wychowało się na bajkach. Bajki na nie bardzo wpływają i już nie jedno pokolenie wychowało się na bob budowniczym czy śwince papie nie wspominając o bajkach na których wychowywali się ich rodzice. To bardzo wpływa na dziecko które ogląda niemal codziennie bajki czy w telewizji czy przez internet. Już nawet 1 roczne dziecko rozróżnia bajki od siebie co sprawia że kupienie dziecku w wieku 2 latek prezentu powiązanego tematycznie z jego ulubiona bajka jest po prostu strzałem w dziesiątkę.

Warto sprawdzić co nasze dziecko lubi oglądać jakie są jego ulubione bajki i kupić prezent powiązany z taką bajką. Radość dziecka gwarantowana. My polecamy te cudowne lalki ale to może być coś innego jak np. lalki świnka pepa czy inne. Wybór jest naparwde ogormny.

Zalety
 • Zabawka dopasowana do zainteresowań dziecka i bajek ktore oglada
Wady
 • Zabawki na licencji są zwykle droższe.
Każde dziecko ogląda bajki znajdź prezent związany z nimi a będzie to udany prezent dla twojego dziecka.

Poradnik dotyczący zakupów zabawek dla 2-letnich dzieci.

Zabawki to nie tylko bezmyślna zabawa dla Twoich dzieci, zwłaszcza w tak krytycznym momencie ich rozwoju, jakim jest bycie dwulatkiem. Zabawki, którymi się bawią, powinny być oczywiście zabawne, ale należy również starać się wybierać takie, które je wzbogacają i angażują, a które faktycznie pomogą im nauczyć się pewnych istotnych umiejętności życiowych.

Dzieci w tym wieku są ciekawe i kreatywne, a także mogą mieć tendencję do zabawy, w których zabawki mogą być rzucane o ziemię!, więc upewnij się, że zabawki, na które wydasz pieniądze, zostały starannie skonstruowane tak, aby były trwałe i zapewniały realne i namacalne korzyści oraz wczesne umiejętności rozwojowe. Odpowiednie zabawki nie tylko przykuwają ich uwagę, ale także porywają i bawią przez wiele godzin.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszych zabawek i prezentów dla 2-letnich dzieci.

Maluchy uczą się szybko i każdego dnia wydają się bardziej ciekawskie i kreatywne, badając swoje środowisko bardziej i zdumiewają cię tym, co mogą zrobić i powiedzieć. Te formatywni lata mogą naprawdę ustawiać ton ich osobowości dla ich następnych lat szkolnych więc znacząco jest wybierać zabawki ostrożnie które są odpowiedni dla wieku. Zabawki powinny być kolorowe i ekscytujące, wytrzymałe i trwałe, a przede wszystkim pobudzać ich ciekawość i aktywnie je angażować.

Rzeczy, które należy rozważyć przy zakupie zabawki lub prezentu dla 2-letniej ego dziecka.

Wybór dobrej zabawki lub prezentu dla 2-latka nie jest łatwym zadaniem, ale pamiętaj-będzie się dobrze bawić i uczyć z zabawek z naszej listy. Te zabawki okazały się bardzo popularne. Jeśli nadal nie jesteś pewien, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o najważniejszych aspektach.

Czy zabawki są bezpieczne?

Dwuletnie dzieci nie mają pojęcia o ryzyku i niebezpieczeństwie, więc Ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Sprawdź na zabawce ocenę producenta dotyczącą jej wieku. Ważne jest również, aby zapewnić trwałość zabawki. Niemowlęta w tym wieku nadal wkładają do buzi małe części, mimo że są mniej skłonne do tego niż niemowlęta. Co więcej, warto na wszelki wypadek sprawdzić, czy zabawki są wykonane z nietoksycznych materiałów.

Czy będzie się dobrze bawić?

Nie kupuj tylko zabawek, które są tylko edukacyjne, upewnij się, że Twój maluch też będzie się dobrze bawił. Co więcej, szturchnij jej ciekawość. Dwuletnie dzieci są bardzo ciekawskie i dociekliwe, dlatego potrzebują zabawek, które zapewniają im dużo stymulacji. Najlepiej zaopatrzyć się w zabawkę, która stymuluje, kształci i bawi, wszystko w tym samym czasie. W ten sposób będzie się uczyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Czy zabawka uczy ich czegoś?

Dostępne obecnie zabawki są często zaprojektowane tak, aby miały wartość edukacyjną. Uczą dzieci wczesnej matematyki i umiejętności czytania, co będzie korzystne dla dziecka, gdy wejdzie ono do przedszkola. Nawet jeśli twoje dziecko nauczy się tylko kolorów, ona na tym skorzysta. Tak więc, kupując dla 2-letniego dziecka prezent zabawkę, ważne jest również, aby zacząć myśleć rozwoju przedszkolnym. Szczególnie odpowiednie są zabawki, które zachęcają do nauki matematyki, umiejętności werbalnych i społecznych. W tym momencie możesz również zachęcić do zabawy z innymi dziećmi, a niektóre zabawki są bardziej odpowiednie do wspólnej zabawy niż inne.

Jest to zabawka przenośna?

Jeśli możesz zabrać zabawkę w długą podróż, a nawet na zakupy, to jest to duży bonus. Często cieszę się, że dzieci skupia się na swojej zabawce, zamiast wpadać w różnego rodzaju kłopoty, gdy jesteśmy poza domem. Dlatego właśnie mobilność jest tak ważna. Co więcej, przenośne zabawki mogą stać się doskonałym źródłem wygody i bezpieczeństwa, ponieważ są wtedy stałymi towarzyszami.

Jak długo będzie się bawić zabawką?

Tylko na kilka miesięcy, a może na kilka lat? Musisz pamiętać, że twoje dziecko szybko rośnie i rozwija. Lepsze są zabawki, które rosną razem z nią.

Bawiąc się razem lub samemu?

Podczas gdy dwulatki często zaczynają się bawić równolegle, wkrótce zaczynają wchodzić w interakcje i bawić się razem. Zabawki, które nadają się do wspólnej zabawy, są świetne, jednak możesz wybrać zabawkę, która nadaje się zarówno do zabawy indywidualnej, jak i wspólnej.

Czy zabawka pobudza dziecko do kreatywności?

Udawanie zabawy jest jednym z najkorzystniejszych zajęć dla dzieci. Naśladują one prawdziwe życie i uczą się radzić sobie z wieloma różnymi sytuacjami i problemami. Zabawki, które nadają się do fantazyjnej zabawy, są więc najlepszym wyborem. Wcielanie się w role, uwiarygodnienie i używanie wyobraźni jest tym, co dzieci robią o wiele lepiej niż dorośli.

W naszym wyborze staraliśmy się zapewnić Państwu szeroki wybór zabawek. Wszystkie z nich pomogą Twojej małej dziewczynce rosnąć i rozwijać się, każda w inny sposób.

Jak wybierano prezenty i zabawki.

Dwuletnie dzieci pochłaniają otaczający je świat. Wiele się nauczyli od swoich pierwszych urodzin, ale przed nimi jeszcze długa droga. Wybieramy najlepsze zabawki dla dwulatków na podstawie etapy rozwojowe, które dziecko osiągnie w tym roku, a także czynnik zabawy. Oto niektóre z etapów rozwoju, których możesz się spodziewać w tym roku po swoim małym chłopcu.

Etap rozwoju fizycznego dziecka.

Twój pulchny mały szkrab staje się długi i szczupły, gdy buduje mięśnie, a podczas drugiego roku życia zacznie się wspinać, kopać piłki, wspinać po meblach i biegać dalej. Może nawet pobiegnie tak daleko, że cię zmęczy! Jego umiejętności motoryczne wzrosną również, gdy nauczy się bazgrać, układać, malować i umieszczać nawet małe przedmioty w odpowiednich miejscach.

Chodzenie będzie o wiele bardziej płynne, gdy twój mały człowiek opanuje tę umiejętność. Będzie mniej niezdarny i nie będzie nawet potrzebował pomocy, aby wstać, jeśli upadnie. Jest to oznaka, że jego umiejętności motoryczne ciężko pracują. Drugi rok to pracowity i zabawny czas dla twojego malucha, gdy opanowuje on swoje ciało i ruch.

Etap rozwoju emocjonalnego dziecka.

Twoje małe dziecko może zacząć mieć napady złości jako element. Napady złości są jego sposobem wyrażania frustracji z powodu każdego poczucia lekkiego głodu, zmęczenia lub niechęci do zasady. Ich zdolności werbalne wciąż nie są na tyle duże, by powiedzieć dorosłym, co go zdenerwowało, ale on ma kontrolę nad swoim ciałem.

Daj mu słowa, których potrzebuje i upewnij się, że wie, że napady złości są niedopuszczalną formą komunikacji. Chwalcie dobre zachowanie, ponieważ nadal uczy się tego, co jest akceptowalne, a co nie. Konsekwencja jest kluczowa w tym wieku. Wszystko jest doświadczeniem nauki dla dwulatka. Ktoś będzie szkolony albo rodzic, albo maluch.

Dwuletnie dzieci są pełne emocji, od smutku do złości i wszystkiego innego pomiędzy nimi. Wraz z szeregiem emocji pojawiają się częste zmiany nastroju, gdy dziecko uczy się ograniczać swoje impulsy, uczucia i działania. Proces ten trwa osiemnaście lat lub dłużej, w zależności od dziecka. Świat, w mizernych opiniach Twojego syna, wciąż kręci się wokół niego, ponieważ dopiero zaczyna rozumieć, że inni mają potrzeby, pragnienia i emocje.

Etap rozwoju społecznego dziecka.

Pomimo przerażających zmian emocjonalnych, takich jak to, że mogą się ubierać (choć ich style mogą być zbyt odważne dla społeczeństwa). Może nie być gotowy do dzielenia się z innymi dziećmi, ale jest gotowy do rozpoczęcia nauki społecznej normy dzielenia się. Tak czy inaczej, będzie kochał pełne życie towarzyskie z różnymi ludźmi wokół siebie.

Będzie uwielbiał kopiować swoich rodziców, rodzeństwo i naśladować wszystkich, których spotyka w ciągu dnia. Jest również w pełni zaangażowany w udawanie zabawy i prawdopodobnie bełkocze do siebie lub swoich zabawek. Nie bądź zdziwiony, jeśli znajdziesz go wyzywającego nawet na oczach innych, bo to tylko on testuje swoje granice. Pamiętaj, że ktoś będzie szkolony, albo on, albo ty!

Etap rozwoju poznawczego dziecka.

Każdy maluch jest inny, jeśli chodzi o mówienie, wiele z nich ma duże słownictwo, podczas gdy inni wciąż mówią jak dzieci. Niektóre niemowlęta mogą znaleźć język nieco łatwiejszy i mogą mówić w zdaniach. Nie przejmuj się, jeśli dziecko jest w tyle. Niektóre dzieci lubią koncentrować się na jednej umiejętności, a wiele z nich woli skupić się na ruchu lub emocjach i wstrzymać się z nauką języka, dopóki nie opanują innych umiejętności.

Dziecko w tym wieku zrozumieć, jak to działa i powtarzać działania innych, aby nauczyć się tego procesu.

Inne etapy rozwoju dziecka.

Do tej pory twój dziecko powinien spać w nocy przez 11 godzin, a nawet dłużej. Może zechcesz zacząć uczyć go budzić się z potrzeby sikania. Wyznacz również rutynę snu, aby pomóc mu znaleźć wzór do naśladowania. Niektóre maluchy wciąż potrzebują dwóch drzemek w ciągu dnia. Próbuje ciąć drzemki trochę krótsze, jeśli ma problemy z zasypianiem w nocy.

Twój mały wspinacz może podnosić się z jego łóżeczka. Jeśli uda mu się wydostać z łóżeczka, nie będzie już służył swojemu celowi i nie zapewni mu bezpieczeństwa. Może nawet upaść próbując wydostać się z łóżeczka, więc prawdopodobnie nadszedł czas, aby przenieść się do łóżka malucha.

Podsumowanie jaki najlepszy prezent dla dwulatka?

Prezent dla dziecka w wieku dwóch lat powinien spełniać kilka odpowiednich cech, nie może być to po prostu fajny prezent z reklamy bo na taki jest jeszcze za wcześnie, na tym etapie życia dziecko rośnie bardzo szybko i jeszcze szybciej wchłania wiedzę. Dlatego w tym wieku dziecko powinno otrzymać na prezent coś co pomoże mu w tym procesie, wzmocnie jego rozwój fizyczny jak i psychiczny. Dlatego wybór jest tak ważny naszym zdaniem. Bo jest to kluczowy etap w rozwoju dziecka od niemowlaka do dwulatka i dalej kupione prezenty muszą mieć wymiar edukacyjny dlatego wszystko co zaproponowaliśmy wpływa w większym lub mniejszym stopniu na to by dziecko rozwijało się zdrowo.

Ponieważ Twoje dziecko skupia się na języku, ruchu i umiejętnościach motorycznych, większość zabawek skupia się na tych trzech obszarach rozwoju. Najwięcej maluchów uwielbia patrzeć jak rzeczy ruszają się, jak samochody, lub lubią ruszać się przedmioty, dlatego wiele zabawek ma koła. Książki są niezwykle ważne, aby pomóc im nauczyć się słów i rozwijać.

Rozmawiaj z dzieckiem często i czytaj często, ponieważ czytanie to świetny czas wiązania i najlepsza metoda rozwijania umiejętności językowych. Staraj się nie rozmawiać z dzieckiem, ponieważ naśladuje ono i uczy się tego, czego je uczysz. Jeśli będziesz mówić do dziecka, będzie ono mówić do dziecka i będzie to kolejny nawyk do przełamania w przyszłości. Mów o tym, co robisz, kiedy to robisz, aby pomóc mu zrozumieć, co i jak się dzieje w jego świecie.

Staraj się wybierać zabawki, które uczą, ale są też zabawne, tak jak zabawki powyżej, które odwołują się do jego zdolności i tego, czego się uczy, ale także do jego chęci zabawy i wyobraźni. Im prostsza zabawka, tym bardziej będzie wykorzystywał swoją wyobraźnię. Upewnij się, że nie wszystkie jego zabawki są głośne. Staraj się zachować szeroką gamę zabawek, aby stymulować nowe umiejętności.

Jednak to ważne trzeba też mieć na uwadze że dzieci jak to dzieci w tym wieku są bardzo kapryśne i szybko się nudzą dlatego należy wybrać prezent który im się spodoba tak aby szybko nie poleciał w kąt. A nasze pieniądze nie poszły w błoto. Dlatego warto wybierać prezenty uniwersalne czyli takie które sprawią że nawet jeśli dziecko się nimi znudzi to można z czasem wykorzystać jako zabawę dla całej rodzinny tak by angażować zarówno dzieci jak i rodziców we wspólne zabawy.
Masz doświadczenie z prezentami dla dwulatka napisz swoją opinie w komentarzy do tego wpisu a na pewno ją uwzględnimy twoje doświadczenie w kupowaniu prezentów jest dla nas ważne. Pomaga nam też tworzyć takie artykuły oraz je ulepszać dlatego każde wsparcie a nawet krytyka jest mile widziana.

 

FAQ Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru zabawek dla dziecka w wieku 2 lat.

Czy mój dwulatek może bawić się zabawkami sam w swoim pokoju?

Tak, ale uważaj, jakie zabawki ma w swoim pokoju. Nie zostawiaj żadnych zabawek, które wymagają nadzoru dorosłych. Dotąd prawdopodobnie jest w łóżku malucha i może wyjść z łóżka sam, więc wszystkie zabawki muszą być bezpieczne. Nie zostawiaj go samego bawiącego się przez długi czas.

Czy mój syn jest gotowy na rower dla dużego chłopca zamiast skutera lub wózka?

Trzymanie się hulajnogi lub wózka jako równowagi jest jedną z umiejętności, nad którą wciąż pracuje. Jeśli on lub ty naprawdę chcesz, żeby spróbował roweru, upewnij się, że dostanie krótki rower z kołami treningowymi.

Co mam zrobić, jeśli mój syn nie wykazuje zainteresowania zabawkami sportowymi?

Nie wszyscy chłopcy interesują się sportem. Niektórzy mogą nie interesować się sportem dopiero znacznie później, podczas gdy inni mogą nigdy nie znaleźć zainteresowania sportem. Spróbuj różnych sportów, aby wzbudzić zainteresowanie, ale nie denerwuj się, jeśli żaden z nich go nie podnieca. Spróbuj zabrać go na żywo na mecze w lokalnych szkołach.

Czy powinienem zachęcać moje dziecko do czytania?

Większość maluchów nie może czytać, ale może zacząć wybierać litery. Próbuje wziąć okazję przy ten wiekiem wskazywać litery i czytać książki skupiający się na alfabecie. Każde dziecko czyta w swoim czasie.

Niektóre dzieci są bardziej zafascynowane literami i skupiają się na literach i słowach niż inne dzieci, podczas gdy inne koncentrują się na ruchu. Pozwólmy im skupić się na tym, co chcą w tej chwili, a będą miały mnóstwo czasu na czytanie później i kiedy będą gotowe, by cieszyć się tym procesem.

Moje dziecko wydaje się tylko rzucać swoje zabawki, a nie bawić się nimi. Co ja mam robić?

Witaj w życiu z maluchem. Zachęć dziecko, żeby bawił się zabawkami, zamiast nimi rzucać, pokazując mu, jak się bawić każdą zabawką. Niektóre maluchy rzucają zabawki, ponieważ są przytłoczone i nie wiedzą jak radzić sobie z emocjami. Spróbuj zmniejszyć liczbę zabawek do mniej przytłaczającej ilości.

 

Masz jakieś dodatkowe opinie lub komentarze znalazłeś błąd lub inne uwagi na temat zabawki dla dziecka w tym wieku? Napisz w sekcji komentarzy. Podziel się swoim bezcennym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

trzy × 1 =