ᐅ Prezent dla Chłopca w wieku 8 lat Poradnik

Kiedy chłopcy mają 8 lat, są gotowi przejść do zabawek o wyższym poziomie, które stymulują ich młode umysły i wymuszają aktywność fizyczną. Kupując zabawki i prezenty dla 8-letnich chłopców, chcesz się upewnić, że cokolwiek wybierzesz, będzie wyzwaniem dla ich rosnących umiejętności!

A jednak nadal chcesz, aby były to zabawki, które zachęcają do zabawy w udawanie, tak aby aktywnie spędzali czas i aktywne lub nauczyć ich czegoś fajnego, jak nowe umiejętności.

NazwaSprawdź Cenę
Pistolet Nerf
SPRAWDZ PRODUKT
Czołg model zdalnie sterowany
SPRAWDZ PRODUKT
Walkie Talkie
SPRAWDZ PRODUKT
Klocki Lego
SPRAWDZ PRODUKT
Gry Logiczne
SPRAWDZ PRODUKT
Gry Komputerowe
SPRAWDZ PRODUKT
Zdalnie sterowany samochód
SPRAWDZ PRODUKT
Modele do sklejania
SPRAWDZ PRODUKT
Figurki Superbohaterów
SPRAWDZ PRODUKT
Słuchawki Nauszne
SPRAWDZ PRODUKT
Zabawki STEAM
SPRAWDZ PRODUKT

Poza aspektem zabawy znaleźliśmy najbardziej wciągające zabawki edukacyjne, które pokocha każdy 8-letni chłopiec. Ani jedna zabawka ze złą recenzją nie trafiła na tę listę. Wszystkie opcje zostały sprawdzone i wybrane ze względu na ich znakomite oceny i możliwość wniesienia radości do życia Twojego 8-latka.

Jak wybrano te konkretne zabawki

Staramy się wybierać najlepsze zabawki dla 8-letnich chłopców na podstawie to, co im się spodoba i czy są poznawczo i emocjonalnie gotowi do zabawy. Ośmiolatki przechodzą w tym roku kilka zmian, ale przede wszystkim stają się bardziej stabilne emocjonalnie podczas tego okresu. Przyjrzyj się bliżej swojemu dziecku, w tym roku jego życia a na pewno zauważysz te zmiany.

Fizyczne rozwój dziecka w tym wieku

W wieku ośmiu lat można spodziewać się przyspieszenia wzrostu dziecka. Jego umiejętności fizyczne są mniejszym wyzwaniem niż nauka nowych umiejętności. W tym wieku Twój chłopiec może być nieco niezręczny, ponieważ wygląda mniej niż małe dziecko, ale też nie całkiem jak duże dziecko. Jego rysy są mniej tłuste, a bardziej kanciaste.

Jeśli Twój syn ma naturalne zdolności sportowe, stanie się dokładniejszy i precyzyjny w swoich umiejętnościach. Z tego powodu będziesz chciała pozwolić mu ćwiczyć więcej swoich umiejętności.

Zapisz go do jak wielu sportów, jak można dopasować do harmonogramu lub przynajmniej biorąc go na plac zabaw, aby grać w piłkę. Jeśli twój chłopiec nie jest naturalnym sportowcem, zachęcaj go do swobodnego ruchu, takiego jak jazda na rowerze, bieganie i inne aktywności fizyczne, niezwiązane ze sportem.

Podsumowując, wszystko, czego nauczył się robić przez ostatnie kilka lat, będzie bardziej kultywowane. Jego koordynacja jest znacznie poprawiona i ma lepszą kontrolę nad mięśniami. Może potrzebować, doskonalić małą kontrolę mięśniową, co można zrobić z zabawkami budowlanymi i instrumentami muzycznymi.

Emocjonalny rozwój dziecka w wieku 8 lat

Następnie, twój syn ma wzrost emocjonalny, jak również. Jego emocje są bardziej dojrzałe i skomplikowane.

Możesz oczekiwać, że twój chłopiec będzie chciał więcej prywatności i będzie bardziej odporny na uściski i pocałunki, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Wreszcie, ogólnie rzecz biorąc, zobaczysz go bardziej zrównoważony z jego frustracji, i zdolność do obsługi porażki lub rozczarowania.

Zobacz też:ᐅPomysły na prezent dla dziecka w wieku13-14 lat Poradnik

Społeczne kamienie milowe

Twój słodki mały chłopiec chce spędzać więcej czasu z przyjaciółmi i grupami dzieci, niż chce być w domu. Jego przyjaciele będą stanowić większy priorytet, ponieważ nauczy się on polegać na nich w interakcjach społecznych. Przede wszystkim będzie chciał się przyjaźnić z przedstawicielami swojej płci.

Kolejną nową umiejętnością jest większa pewność siebie. Może nawet stać się bardziej opiniotwórczy, ponieważ zaczyna mieć bardziej złożone myśli i formułować własne opinie, zamiast polegać na myślach innych ludzi, takich jak członkowie rodziny.

Możesz również oczekiwać, że twój mały człowiek będzie chciał spędzać więcej czasu z przyjaciółmi, nawet prosząc o przenocowanie lub spędzenie nocy z przyjaciółmi.

Jego zdolność empatii ulega poprawie, podobnie jak jego zdolność do bycia hojnym, wspierającym i życzliwym.

Zaczyna również rozumieć sprawiedliwość i chce, aby wszystko było sprawiedliwe. Możesz się spodziewać, że w ciągu następnych kilku lat, no może następnych dwudziestu, będzie mówił: „To nie jest sprawiedliwe!”. Dobrą odpowiedzią jest: „Nikt nie obiecywał sprawiedliwości”.

Wreszcie, prawo i zło staje się bardziej jasne, ale wciąż trochę zamglone. Może testować swoje granice, kłamiąc i naciskając, aby dowiedzieć się, jak daleko może się posunąć. Możesz zdecydować wcześniej, jak daleko pozwolisz mu się posunąć.

Poznawcze kamienie milowe

Ósemka to wspaniały rok dla mózgu małego chłopca. Zdobędzie on nowe zrozumienie pieniędzy i tego, że wszystko ma swój koszt. Twój chłopiec może zacząć się martwić i mieć trudności z koncentracją z powodu zmartwień. Potrafi też lepiej odróżniać czas i rozumie, jak bardzo czas jest powiązany z wydarzeniami.

Następnie, jego mowa się poprawia, a jego słownictwo zadziwi Cię. Oczywiście, ci, którzy czytają więcej, zwiększą swoje słownictwo wykładniczo. Twój syn może zacząć rozumieć sarkazm i ironię. Może zacząć odnajdywać więcej humoru w świecie.

Będzie w stanie skupić się na zadaniu przez godzinę lub dłużej, to więcej niż niektórzy dorośli, przynajmniej ci, którzy nie piją kawy. Jego koncepcja świata i tego, jak do niego pasuje, jest bardziej złożona.

Wreszcie, może zrobić trochę matematyki w swojej głowie i zrozumieć abstrakcyjną myśl lepiej. Chociaż sztuka abstrakcyjna może być zupełnie inną historią.

Dlaczego tak wiele zabawek jest ukierunkowanych na STEM lub STEAM?

W wieku 8 lat wiele dzieci może sięgnąć po bardziej zaawansowane zabawki i zajęcia. Wiele ośmiolatków uprawia sporty zespołowe, angażuje się w działalność innych klubów lub hobby i samodzielnie realizuje coraz bardziej wymagające projekty.

Dzieci, które kończą karierę w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), często zaczynają rozwijać swoje zainteresowania już w wieku 8 lat.

Czym jest STEM i STEAM?

STEM (Nauka, technologia, inżynieria i matematyka) i STEAM to skrót od Science Technology Art Engineering and Math (nauka, technologia, sztuka, inżynieria i matematyka).

Wielkie parcie na te zabawki wynika z tego, że są to kariery, których potrzebujemy na świecie. Próbujemy zachęcić pokolenie dzieci, które uwielbiają naukę i innowacje, do tworzenia nowych i ekscytujących wynalazków, które przyniosą korzyści społeczeństwu. Zabawki skoncentrowane na tych obszarach nauki promują miłość do nauki i tych dziedzin, więc więcej dzieci będzie chciało wejść na pola nauki i uczynić nasz świat lepszym miejscem.
Inną wielką zaletą STEM i STEAM zabawek są w stanie one pomóc dzieciom zrozumieć nowe postępy technologiczne pojawiające się codziennie na rynku.

Zobacz też:ᐅ Prezenty i zabawki dla Dziewczynki w wieku 5 lat

Ponadto te najlepsze zabawki dla 8-letnich chłopców promują umiejętności rozwiązywania problemów, rozumienia pojęć i projektowania, stosowania wiedzy, innowacyjności i kreatywności, pracy zespołowej, komunikacji, podejmowania ryzyka, uczenia się poprzez proces i zamiłowania do nauki.

Podsumowując, najcenniejszym aspektem zabawek STEM i STEAM jest rozbudzanie zamiłowania do nauki, dzięki czemu wyrosną dzieci, które uwielbiają budować i tworzyć, a w przyszłości cieszyć się swoją pracą.

Dlaczego zabawki do programowania są tak popularne?

Dwadzieścia lat temu, komputery były tylko nową nieznaną technologią w laboratoriach. Dziś staje się popularnym elementem w domu każdego do pracy i zabawy. Teraz, komputery są integralną częścią naszego codziennego życia i pracy. Nosimy komputery w naszych kieszeniach (smartfony są przenośne komputery z telefonem) i kodowania jest częścią naszego codziennego życia też.

Programowanie to po prostu mówienie komputerowi, co chcemy, aby zrobił. Ponieważ komputery nie mogą myśleć za siebie. Potrzebujemy programistów, którzy będą mówić tym samym językiem co komputery i mówić im, jak mają się zachowywać i co robić.

Z komputerami tak zintegrowanymi z naszym życiem, znajdujemy większe zapotrzebowanie na programistów i zachęcanie dzieci teraz do zrozumienia koncepcji i procesu zapewnia zabawne doświadczenie edukacyjne, które pomoże dzieciom podążać za kodowaniem do przyszłej kariery.

Wreszcie, dzieci kochają zdolność do kontrolowania potężnego urządzenia, jak wielu dorosłych. Dzieci uczą się też szybciej, co czyni je idealnymi ludźmi do tworzenia naszej przyszłości.

Mój syn wydaje się teraz preferować elektronikę od zabawek, czy nadal powinienem kupować mu zabawki?

Nieelektroniczne zabawki są niezwykle ważne dla jego rozwoju i odciągnięcia go od ekranów. Zbyt dużo czasu spędzanego przy ekranie może być szkodliwe dla jego oczu i mózgu. Pozwól mu na godzinę lub dwie korzystania z urządzeń elektronicznych i staraj się, aby częściej bawił się zabawkami.

Zwłaszcza zabawkami, które pozwolą mu wyjść na zewnątrz, aby mógł się zdrowo poćwiczyć i wchłonąć trochę witaminy D ze słońca.

Mój syn nie lubi czytać; czy powinienem zrezygnować z kupowania mu książek w prezencie?

Jeśli ktoś nie lubi czytać, oznacza to zazwyczaj, że nie znalazł odpowiedniej książki lub serii, która odpowiadałaby jego wyobraźni.

Wiele dzieci nie lubi czytać po prostu dlatego, że nie mają odpowiedniego zestawu. Wypróbuj dużą kolekcję książek, aby znaleźć jego wyobraźnię na papierze. Co on kocha w prawdziwym życiu? Wykorzystaj te informacje, aby znaleźć jego książki.

Ponadto, komiksy i książki Anime są nadal książkami. Celem czytania jest poszerzenie słownictwa, poprawa umiejętności poznawczych i wspieranie kreatywności.

Dlaczego dzieci natychmiast otwierają prezent z mnóstwem elementów i czasami rozrzucają lub gubią niektóre z nich? Jak temu zapobiec?

Dzieci są niecierpliwe, to dlatego rozrywają prezenty lub pudełka w niewłaściwy sposób i robią wielki bałagan. Najlepsze, co możesz zrobić, to porozmawiać z nimi, zanim zacznie się otwieranie prezentów i wyjaśnić, że ludzie wydali dużo pieniędzy, kupując mu prezenty i jeśli będzie się do nich niepoprawnie dobierał, może zrujnować prezent, a tym samym zmarnować pieniądze innych ludzi.

Naucz go też, aby zrozumiał (może to być trudne) czym jest porządek. Puste plastikowe pojemniki z pokrywkami to świetny sposób na uporządkowanie nowych zabawek.

Czy powinienem kupić mojemu synowi zabawki, które są teraz bardzo popularne, ale mogą nie pozostać popularne, czy też powinienem trzymać się zabawek, które wytrzymują próbę czasu?

Najlepszą metodą jest połączenie zabawek popularnych i starych. Popularne zabawki przykują jego uwagę na krótką chwilę, ale prawdopodobnie skończy z najbardziej podstawowymi zabawkami.

Tak jak niektóre dzieci wracają do podstawowych zabawek, takich jak lalka dla niemowląt lub ciężarówki, tak i Twój syn będzie się cieszył ekscytacją związaną z nową popularną zabawką, a potem wróci do swoich starych zabawek lub piłki nożnej.

Większość dzieci lubi klocki Lego, ale mój syn nie znosi zabawek konstrukcyjnych. Co mogę mu dać, aby pomóc mu nauczyć się umiejętności, których nauczyłby się z klockami?

Nie można zmusić dziecka do kochania czegoś, czego nie lubi, ale tak jak w przypadku książek, może trzeba będzie po prostu szukać zabawki konstrukcyjnej, którą lubi Twój syn.

Jak on może nie cieszyć się z kloców Lego, ale może on lubi np. Avengers czy Star Wars (a może jakieś anime). Więc może, zestaw powiązany tematycznie może dostać go budynku. Innym sposobem jest zabawa w budowanie zabawek konstrukcyjnych z synem.

Pieniądze a prezenty?

Zobacz też:ᐅ Prezent dla Dziewczynki w wieku 8 lat Poradnik

Chociaż wszyscy chcielibyśmy rozpieszczać nasze dzieci, z każdym prezentem na ich liście życzeń to po prostu nie jest wykonalne. Dziecko powinno rozumieć czym są pieniądze, choć w tym wieku może mieć jeszcze trudności z dokładnym pojmowaniem warto zawsze cierpliwie to wytłumaczyć (a nie będzie to proste).

Jeśli chcesz wydobyć to, co najlepsze w wyobraźni dziecka, pamiętaj, aby kupować zabawki, które są przeznaczone dla ich konkretnego przedziału wiekowego.

Dlatego wykorzystaliśmy prawdziwe opinie klientów, aby zapewnić bardzo dokładne oznaczenia wiekowe dla każdej z naszych zabawek. Ta kolekcja zawiera nasze najlepsze zabawki dla 8-letnich chłopców, więc możesz mieć pewność, że spodoba mu się prezent.

Funkcje i wyzwania zostały zaprojektowane tak, aby zachwycić jego zmysły i pobudzić ciekawość, dzięki czemu może cieszyć się autentyczną zabawą, która pobudzi jego mózg.

Podsumowanie

W tym roku Twój syn doskonali swoje emocje, sprawność fizyczną, myślenie i umiejętności społeczne, a jego potrzeby zabawkowe rosną na tyle, że może bawić się bardziej skomplikowanymi zabawkami i czytać większe książki. Sport i ćwiczenia to wciąż dominujące potrzeby, podobnie jak zachęcanie do zabawek edukacyjnych, ale próba znalezienia najlepszych zabawek dla 8-letnich chłopców, które mu się spodobają.

Wiele zabawek inżynieryjnych jest zalecanych dla dzieci w wieku 8 lat i starszych, szczególnie dlatego, że mają one zręczność do manipulowania małymi elementami, logikę i umiejętności rozumowania, aby postępować zgodnie z instrukcjami, a także zdolność do skupienia się na zadaniu przez dłuższy czas.

Materiały plastyczne, zestawy rzemieślnicze i gry kreatywne również mogą być ważną częścią zestawu w tym wieku (a niektórzy badacze edukacji wzywają do rozszerzenia STEM na STEAM, aby włączyć sztukę, projektowanie i nauki humanistyczne).

Podsumowując, znasz swojego syna najlepiej, ale nadszedł czas, aby wyczyścić zabawki dla dzieci i zrobić miejsce na zabawki dla dużych chłopców.

Dodaj komentarz

dwa × trzy =