ᐅTop pomysłów na prezent dla 3-4 latka

Starasz się znaleźć najlepsze zabawki dla 3-4-letnich dzieci? Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze zabawki dla 3-4-latek? Porównaliśmy różne rodzaje zabawek dla dziewczynek oraz chłopców i stworzyliśmy dużą listę pomysłów na prezent, więc wybór prezentu będzie naprawdę łatwy i przyjemny.

Jest czas i miejsce na znalezienie najlepszego możliwego prezentu dla Twojej szkraba. Patrząc, czy to jest dla jej urodziny, specjalna okazja lub nawet Boże Narodzenie, tam jest zawsze coś za rogiem co musisz tylko odnaleźć.

Jako rodzice rozumiemy, jak to jest. Dlatego stworzyliśmy 10 fantastycznych pomysłów na prezenty. Mamy do rozważenia wszystkie rodzaje upominków, począwszy od zestawów do malowania dla kreatywnych typów, rowerów do pchania dla sportowych dziewczynek, przytulanek, namiotów do zabawy o różowej tematyce dla dziewczynki i chłopców, która potrzebuje swojego zamku, a skończywszy na poniższych pomysłach na prezent.

Lp.Nazwa produktuSprawdź produkt
1.Zestaw Konstrukcyjny Maly Konstruktor Junior
SPRAWDZ PRODUKT
2.Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki
SPRAWDZ PRODUKT
3.Theo Klein Skrzynka Narzędziowa
SPRAWDZ PRODUKT
4.Vtech Kidizoom Duo Aparat
SPRAWDZ PRODUKT
5.Dumel Discovery Interaktywna Mapa Polski
SPRAWDZ PRODUKT
6.Trefl MiniMaxi Zabawy Świnki Peppy
SPRAWDZ PRODUKT
7.Barbie Tęczowa Syrenka
SPRAWDZ PRODUKT
8.B.Toys Zestaw Do Tworzenia Biżuterii
SPRAWDZ PRODUKT
9.Simba Zestaw Strażak Sam
SPRAWDZ PRODUKT
10.Playmobil Duża Nowoczesna Kuchnia
SPRAWDZ PRODUKT

Nasze propozycję najlepsze z najlepszych zabawek.

Nadal nie wiesz co wybrać albo nie masz pomysłu na zabawkę? Dlatego wybraliśmy 3 pomysły na prezent dla 3 latka które powinny spodobać się niemal wszystkim dzieciom. Pamiętaj jednak że nawet takie 3 propozycję ostateczne mogą nie podpaś do gustu dziecku. Dobrze wiedzieć czego należy szukać bo można zapytać się u źródła, co dziecko chce i o ile nie są to zbyt drogie rzeczy zakupić i sprawić niespodziankę maluchowi.

Trefl MiniMaxi Zabawy Świnki Peppy
4,80 zł
układanka pepe
Puzzle 20 Mini Maxi Świnka Peppa które pomigają układać postacie z popularnej bajki(jest wiele takich puzzli i na pewno znajdziesz puzzle z ulubionej bajki swojego dziecka) co sprawi że jeśli twoje dziecko lubi Świnkę Peppe to na pewno polubi układania tych puzzli. Puzzle składają się z 20 elementów są stworzone z papieru i ekologicznych oraz spożywczych farb. Dlatego są bardzo bezpieczne dla dzieci.
Klocki LEGO DUPLO
60,40 zł
klocki lego duplo
Odpowiednie do zabawy czyli posiadają duże elementy których dzieci nie połkną ani nie pogryzą. Wykonane z wytrzymałego plastyku i pomalowane nietoksyczną farbą. Wszystko by były bezpieczne dla dziecka w tym wieku.
Zestaw mały konstruktor
37,99 zł
zestaw mały konstruktor
Alexander Mały Konstruktor Junior 3 w 1 Dźwig. Są to klocki pozwalające zbudować z siebie rożne pojazdy idealne dla dzieci do lat 5. Maluch będzie mógł budować pojazdy którymi późnej będzie się bawił w tym przypadku dźwig. Zabawka jest wytrzymała więc dziecko jej szybko nie zniszczy. Dobra zabawa dla dzieci oraz ich rodziców.

1. Zestaw mały konstruktor.

zestaw mały konstruktor

Każde małe dziecko lubi układać klocki, budować coś tylko po to by to następnie rozebrać i tak w kółko. Dzieci w tym wieku po prostu przepadają za klockami i zabawą nimi. Nie tylko taka zabawka zapewnia rozrywkę ale też uczy i wyrabia sprawność motoryczną u dziecka. To nie muszą być zwykłe klocki ale klocki które łączą się w nie konwencjonalny sposób ze sobą lub pozwalają budować z siebie niezwykłe konstrukcję.

Dobrym przykładem takich klocków jest zestaw Modele do składania Alexander Mały Konstruktor Junior 3 w 1 Dźwig. Są to klocki pozwalające zbudować z siebie rożne pojazdy idealne dla dzieci do lat 5. Maluch będzie mógł budować pojazdy którymi późnej będzie się bawił w tym przypadku dźwig. Zabawka jest wytrzymała więc dziecko jej szybko nie zniszczy. Dobra zabawa dla dzieci oraz ich rodziców.

Zalety
 • Trwałość.
 • Możliwość budowania własnych zabawek.
 • Duże złożone elementy.
Wady
 • Mogą być trochę zbyt skomplikowane dlatego warto je układać na początku razem z rodzicami.
Klocki, klocki w tym wieku nie ma nic lepszego do zabawy. A dzieci potrafią dostać bzika na ich punkcie.

2. Klocki LEGO DUPLO.

klocki lego duplo

Bez klocków LEGO te pomysły na prezent dla 3 latka były by niekompletne. Tych klocków nie trzeba przedstawiać ale opiszemy je są to klocki które sprawią radość każdemu dziecku. Odpowiednie do zabawy czyli posiadają duże elementy których dzieci nie połkną ani nie pogryzą. Wykonane z wytrzymałego plastyku i pomalowane nietoksyczną farbą. Wszystko by były bezpieczne dla dziecka w tym wieku.

Dlatego polecamy te klocki ze względu na ich bezpieczne atesty. Takich zestawów klocków jest bardzo dużo, do wyboru i są serię produktów w tym popularne Duplo i Junior specjalnie zaprojektowane dla najmłodszych szkrabów, my z kolej polecamy ten zestaw czyli Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki 10848. To podstawowy zestaw zawierający 80 elementów dużych klocków. Możliwość budowania wszystkiego.

Zalety
 • Dobrze wykonane i ładnie wyglądają.
 • Dobra cena.
 • Wytrzymałe i nie śmierdzą plastikiem.
Wady
 • Jedyna wada to że ten zestaw ma naprawdę dużo elementów, mogą się pogubić.
Tradycyjnie polecamy klocki LEGO dobra i przede wszystkim bezpieczna zabawka dla Twojego dziecka.

3. Zabawa w życie.

zestaw narzedziowy

Naszym kolejny pomysł to po prostu dzieci gdy widzą dorosłych po prostu powtarzają to co robią w domu czy w pracy. Dlatego dużo dzieci chce robić to samo co ich rodzice. Takie naśladowanie jest dobre dla dziecka bo poznaję w ten sposób świat i wzoruje się na swoich rodzicach. Dlatego gdy mały dziecko z przyjemnością bawi się w Tate warto zastanowić się nad prezentem który dopełni te zabawy.

Dlatego wybraliśmy bezpieczny zestaw do zabawy Theo Klein Skrzynka Narzędziowa Narzędzia + Wiertarka 8416. To po prostu skrzynka narzędziowa z zabawkami które przypominają prawdziwe licencjonowane produkty Bosh. Dobry prezent dla chłopca i dziewczynki który lubi latać i pomagać majsterkować. Wszystkie te zabawki spełniają normy bezpieczeństwa. Są solidnie wykonane to naprawdę dobry prezent.

Zalety
 • Jakość i staranność wykonania.
 • Bezpieczeństwo wszystkie przedmioty są bezpieczne dla dziecka.
 • Cały zestaw z akcesoriami a nie tylko jedna zabawka w pakiecie.
 • Elektroniczna wiertarka z efekt dźwiękowy i świetlny podczas pracy oraz obracana.
Wady
 • Brak baterii w zestawie do wiertarki.
 • Produkt jest na licencji Bosh więc jego cena jest wyższa niż zwykłych zabawek.
Bawienie się w dorosłych to idealna zabawa dzieci a prezent który spełnia te marzenia jest zawsze dobrym pomysłem.

4. Aparat dla małego fotografa.

aparat zabawka

Dzieci lubią bawić się w fotografów i zabierać dorosłym aparaty oraz robić swoje zdjęcia, z palcami w obiektywie. Czemu nie dać sobie spokoju i zapewnić małemu fotografowi sprzętu do jego zabawy i to jakiego prawdziwego aparatu który co prawda jest zabawką ale robi też zdjęcia.

Zobacz też: Co na prezent dla siedmiolatki.

Takie aparaty są specjalnie stworzone pod takie małe dzieci które są niezdarne z racji ich młodego wieku i potrafią upuszczać rzeczy ale to nie problem dla tego aparatu który jest odporny na wstrząsy i upadki. Mam wizjer i działa jak prawdziwy aparat, nie tylko robi zdjęcia ale też nagrywa filmy. Ma też opcje nie tylko aparatu bo można na nim grać w gry. Jedyny problem jaki widzimy to cena aparatu bo prawie 300 zł ale takie aparaty są coraz tańsze. Polecamy sprawdzić ten aparat Vtech Kidizoom Duo.

Zalety
 • Wiele funkcji nie tylko robi zdjęcia ale też nagrywa filmy i dźwięk.
 • Wytrzymały na wstrząsy i upadki
 • Wygląda i działa jak prawdziwy aparat.
Wady
 • Wysoka cena prawie 300zł.
 • Aparat ma tylko 5Mpx więc jakoś zdjęci nie jest najwyższa.
 • Nie ma stabilizacji więc zdjęcia się rozmazują podczas ruchu i zbyt silnego oświetlenia.
Aparat odporny na upadki z funkcjami robienia śmiesznych zdjęcie i nie tylko. Udana zabawa dla dzieci i dorosłych.

5. Gry interaktywne.

mapa interaktywna

Gry interaktywne i z elementami do składania to prosta rozrywka dla dzieci. Dają dużo rozrywki i są uniwersalnym prezentem bo cała rodzinna może się przy nich bawić razem ze swoimi pociechami. Dlatego zawsze polecamy takie prezenty bo są proste, przyjemne i długo służą jako zabawki. Mają wymiar edukacyjny bo uczą dzieci oraz wzmacniają więzi z rodzicami lub rodzeństwem które razem może się bawić w takie gry.

Nasze propozycję to Dumel Discovery Interaktywna Mapa Polski jest to dobry prezent do nauki geografii Polski. Mapa ma aktywne ikonki które prezentują fakty i informację z rożnych dziedzin jak historia, ciekawostki przyrodnicze czy potrafi zagrać hymn Polski. Mapa też ma 2 quizy które mogą sprawdzić wiedzę o kraju to dobry prezent do zabawy z członkami rodzinny.

Zalety
 • Dostarcza dużo informacji o kraju.
 • To świetna zabawa dla dzieci ale też dorosłych.
 • Edukacja poprzez zabawę.
Wady
 • Trwałość ta mapa nie jest zbyt wytrzymała.
 • Cena nie jest niska, mapa jest bardzo zaawansowana ma wiele funkcji.
Takie zabawki zabijają nudę i umożliwiają wspólną zabawę dla całej rodzinny.

6. Puzzle i układanki.

układanka pepe

Puzzle są bardzo edukacyjnym i zajmującym czas zabawą. Nie każde dziecko może polubić taki prezent to trzeba mieć na uwadze. Nam jednak nie chodzi o takie zwykłe puzzle do układania a raczej układanki z wieloma elementami do łączenia i mieszania ze sobą. Taka zabawka ma ogromny plus bo można z zestawów stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy które są po prostu niezwykłe.

My polecamy dla dzieci w tym wieku Puzzle 20 Mini Maxi Świnka Peppa które pomigają układać postacie z popularnej bajki(jest wiele takich puzzli i na pewno znajdziesz puzzle z ulubionej bajki swojego dziecka) co sprawi że jeśli twoje dziecko lubi Świnkę Peppe to na pewno polubi układania tych puzzli. Puzzle składają się z 20 elementów są stworzone z papieru i ekologicznych oraz spożywczych farb. Dlatego są bardzo bezpieczne dla dzieci.

Zalety
 • Puzzle z ulubioną postacią.
 • Wykonane z bezpiecznych materiałów.
 • Niska cena.
 • Trwałość.
Wady
 • Puzzle mogą się pogubić.
 • Mimo że są wytrzymałe to jednak dziecko może je zniszczyć.
Układanki i puzzle wiele elementów z których można układać ulubione postacie z bajek.

7. Lalki dla dziewczynek.

syrenka barbii

Prawie każda dziewczynka lubi lalki, jest to dobry pomysł na prezent dla trzylatki. Takie lalki to nie tylko dobra zabawka ale też uczą empatii i opieki do innych ludzi czy zwierząt. Czyli cech niezwykle ważnych u ludzi. Lalek na rynku zabawek są tysiące od zwykłych do takich już bardziej zaawansowanych czyli mówiących i zachowujących się jak żywe istoty. Mam też ta zaletę że taka zabawka zazwyczaj zostaję na długo z dzieckiem.

Lalka Barbie Tęczowa Syrenka to wspaniały prezent dla dziewczynki, jeśli chodzi o lalki to głównie zabawki z serii barbie są najlepsze i najbardziej pożądane przez dzieci w tym wieku. Są co prawdy inne też dobre Lalaki ale barbie są wciąż hitem. Lalka syrenka potrafi świecić pod wodą swoim ogonem i pokazywać prawdziwą tęcze kolorów w wodzie podczas kąpieli i bez zanurzania, ma ruchomą głowę. Lalak jest wytrzymała i zapewnia naprawdę dużo zabawy.

Zalety
 • Można zanurzać w wodzie.
 • Zasilana na baterię.
 • Wypadające włosy.
Wady
 • Jest wodoszczelna ale do ogna dostaję się woda.
 • Woda dostaję się czasem do baterii zależy od zabawki.
Lalka dla dziewczynki to zawsze dobry prezent niezależnie od okazji. A lalki Barbie to ikona.

8. Zestawy do układania biżuterii.

zestaw do układania biżuterii

Jest dużo takich zestawów do tworzenia biżuterii dla małych dziewczynek. Takie zabawki łączą zazwyczaj układanie np. koralików co samo w sobie jest zabawą bardzo zajmująco z ćwiczeniem manualnym rączek. To tak naprawdę prezent do robienia przedmiotów co ćwiczy też kreatywność i takie koraliki córka może podarować mamie. Bardzo ciekawy pomysł dla 3 letniej dziewczynki. Bo szybko się nie znudzi i pozwoli wytworzyć dużą ilość ciekawych przedmiotów autorstwa dziecka.

Ten zestaw koralików B.TOYS do Tworzenia Biżuterii „Beauty Pops” do składania złożony jest z 150 elementów. Koraliki nie łącza się za pomocą sznurków ale wpustek łączące poszczególne elementy razem. Koraliki mają rożne kolory i czasami są trudne do wciskania ale to dlatego że pasują do siebie jak puzzle i czasem trzeba szukać odpowiednich by spasowały się ale zabawa jest przednia.

Zalety
 • Wygląd.
 • Wytrzymałość.
 • Wiele elementów do łączenia.
Wady
 • Czasami łączenie niektórych elementów może być kłopotliwe.
 • To mniejszy zestaw ale większe są droższe.
Duże koraliki do łączenia w rożnych kolorach i kształtach. Kreatywny rodzaj zabawy dla dziewczynki i chłopca.

9. Zabawa w strażaka.

kamizelka strażak sam

Chłopcy ale nie tylko lubią bawić się w rożne zawody, wzorują się na tym co uważają za fajne a zabawa w policjanta czy strażaka a nawet kominiarza dostarcza dużo uciechy. Czemu by nie pomoc w tych zabawach w dorosłych? Istnieję wiele zabawek które pomagają dzieciom rozbudzić ich wyobrażenie od strojów po rożne akcesoria aż po miniaturowe jeżdżące pojazdy takie jak np. wóz strażacki.

Ten zestaw Simba Zestaw Strażak Sam Kamizelka + Akcesoria to dobry prezent dla małego chłopca który chce zostać strażakiem. Zestaw wzorowany jest na bajce Strażak Sam. W zestawie dla miłośników serialu walkie talkie, strażacki toporek oraz latarka ze światłem ledowym.

Zalety
 • Wygodny i wytrzymała kamizelka.
 • Latarka ledowa i akcesoria.
Wady
 • Niezbędne 2 baterie 1,5V R44
 • w przypadku kamizelek do strojów nie przepuszczają powietrza więc dziecko może się szybko spocić w nich gdy biega.
Chłopcy lubią bawić się w strażaka i w inne zawody. Dlatego takie prezenty są pożądane.

10. Kuchnia dla dziecka.

kuchnia zabawka

Młode dziewczynki lubią bawić się w dom i życie oraz odgrywanie ról. Dlatego hitem są akcesoria które to umożliwiają takie zabawy. Nie tylko umożliwiają zabawę ale uczą obowiązków i rozwijają wyobraźnie. Są to zazwyczaj akcesoria wykonane z dużą trwałością i mogą się w nie bawić nie tylko dziewczynki.

Takim przykładem niech będzie Playmobil 9269 City Life – Duża rodzinna kuchnia to bardzo dobrze wykonana zabawka która posiada wiele elementów do zabawy. Angażuję nie tylko jedno dziecko ale bawić się w tą zabawkę może nawet kilka dzieci naraz. Także rodzice mogą się bawić wspólnie ze swoimi pociechami.

Zalety
 • Wytrzymała zabawka.
 • Kuchnia posiada wiele elementów.
 • Zabawka do wspólnej zabawy dla kilku dzieci lub dzieci i dorosłych.
Wady
 • Zabawka jest bardziej przeznaczona dla dzieci w wieku 4 lata i więcej.
Dziewczynki lubią bawić się w dom i odgrywać rolę dorosłych.

Zabawki dla 3-4-letnich dzieci Poradnik zakupowy

Dzieci łatwo uczą się podczas zabawy. Etap przedszkolny każdego dziecka wymaga od rodziców i nauczycieli wprowadzenia dzieci w podstawowe umiejętności językowe, oprócz cyfr i liter. Proste łamigłówki alfabetyczne i zaawansowane technologicznie gadżety elektroniczne to kilka przykładów zabawek edukacyjnych, które zachęcają do tego typu nauki.

Zabawki dają również szansę na nawiązanie więzi z dzieckiem podczas jego nauki i zabawy jednocześnie. Uczestnictwo w zabawie z synem pozwala na lepsze poznanie jego sposobu myślenia, a także tego, na co jest narażony poza domem. Obserwowanie go, jak buduje swój zestaw twórczy Lego lub pomaganie mu w budowaniu go jest pewnym sposobem na wzmocnienie więzi.

Jakie najlepsze zabawki wybrać dla trzylatka?

Zabawek przeznaczony dla 3 latków na rynku jest naprawdę ogromna ilość. Są to naprawdę rożne zabawki uniwersalne, tylko dla dziewczynek czy tylko dla chłopców. Takie które grają melodyjki, interaktywne czy po prostu zwykłe zabawki bez bajerów. Istnieją też zabawki edukacyjne, logiczne i po prostu rozrywkowe zaczynając od tych które rozwiną zdolności manualne do takich zwykłych jak pluszowy miś czy lalka.

Naprawdę każda taka zabawka jest dobra dla dziecka o ile wybierzemy odpowiednią dopasowane do zainteresowań naszych dzieci a dzieci w tym wczesnym wieku już powoli przejawiają swoje upodobania o czym wielu rodziców nie jest tak naprawdę świadomych tego. Dlatego wybór może nie być prosty mamy jednak nadzieję że choć trochę ułatwiliśmy twój wybór lub podsunęliśmy pomysł na prezent. Masz swoje spostrzeżenia lub czegoś zabrakło napisz nam w komentarzu a na pewno dodamy to do wpisu. Wszelkie uwagi mile widziane.

Co musisz wziąć pod uwagę kupując zabawki dla 3-4 latka?

Odkąd zaczął chodzić w wieku około dwóch lat, poprawiła się równowaga i koordynacja pracy twojego syna. W związku z tym może on stracić zainteresowanie wszelkimi zabawkami, które nie stanowią dla niego wyzwania dla nowo odkrytej mobilności.

Rozwija się również jako niezależna osoba z własnymi zainteresowaniami i pragnieniami. Twoje dziecko może już nie od razu cieszyć się każdą zabawką, którą mu postawisz, więc musisz rozważyć jego zainteresowania. Na przykład, jeśli zaczepi się o zabawki samochodowe, wykorzystaj to jako podstawę do poszukiwania nowych zabawek.

Idealnie byłoby, gdyby zabawka dla dzieci w tym wieku należała do jednej z poniższych kategorii:

Naśladowanie:

Dziecko obserwuje wszystko, co robisz, więc wszystkie zabawki, które pozwalają mu bawić się razem z tobą to dobry pomysł. Spodoba mu się również mnóstwo akcesoriów do odkrywania, więc nie bój się kupić całego zestawu narzędzi do udawania, lub czegoś podobnego. W rzeczywistości takie zabawki oferują większą trwałość.

Tego typu zabawki dają Ci możliwość zabawy z dzieckiem. Możesz nauczyć go jak robić pewne rzeczy, a potem z dumą patrzeć jak cię kopiuje.

Budownictwo i kreatywność:

W miarę jak twoje dziecko będzie rozwijał swoje zdolności umysłowe, będzie chciał dowiedzieć się, jak to działa. Układanie zabawek nie jest już dla niego wystarczająco skomplikowane, więc możesz przejść do zabawek, które wymagają więcej budowania.

Rozwój fizyczny dziecka

Z większą równowagą i koordynacją przychodzi chęć sprawdzenia jego umiejętności. Dziecko może zaczepiać się o wszelkie zabawki, które stanowią wyzwanie fizyczne, ale musisz być świadomy ograniczeń wiekowych. Zbyt mocne pchanie dziecka na fizyczny rozwój może spowodować obrażenia.

Rozwój społeczny.

Podczas gdy wasze dziecko może nadal zmagać się z pojęciem gry zespołowej, powinien teraz mieć więcej empatii dla innych dzieci. Możesz nauczyć go, jak się dzielić, a on zrozumie, co należy do niego, a co do innych.

Możecie zachęcić go do grupowej zabawy zabawkami z tej listy. Bądź jednak świadomy, że dziecko może po drodze doświadczyć pewnych chwiejniej zachowań naturalnych w tym wieku, zwłaszcza jeśli ktoś bawi się zabawką, którą chce.

Kluczowe funkcje i funkcje obowiązkowe

Musisz zadać sobie kilka pytań, zanim kupisz zabawkę dla dziecka. Zadaj sobie pytanie, czy potrzebuje czegoś, co zachęci go do ćwiczeń, czy też zabawki, która pobudzi jego umysł. Wszystko, co przygotowuje go do szkoły, jest również premią.

Każda z zabawek z mojej listy działa inaczej, ale to są te, które trzeba mieć:

 1. Coś, co stanowi wyzwanie dla twojego dziecka, albo fizycznie, psychicznie, albo twórczo.
 2. Wytrzymałość na rzuty i upadki
 3. Potencjał zabawy społecznej

Podsumowanie prezent dla 3-4-latka.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszych zabawek dla dzieci. Wybierając prezent dla 3-4-latka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które zapewnią dziecku wszystkie inne korzyści, oprócz tych związanych z zabawą.

 • Smak: Pierwszym czynnikiem jest smak dziecka. Mimo że dzieci mają różne gusta na co dzień, mają kilka rzeczy, które naprawdę kochają. Najlepszym sposobem na określenie preferencji dziecka jest skonsultowanie się z rodzicami lub bezpośrednie zapytanie go o wspólne tematy, które kochają. Na przykład, większość chłopców jest fanami samochodów, konstrukcji i dinozaurów. Disneyowskie filmy są również ogromnym hitem wśród dziewczynek i dzieci w ogóle.
 • Nietoksyczne: Wszystkie zabawki wykonane dla dzieci muszą być wykonane z nietoksycznych materiałów, takich jak plastik, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Konstrukcja zabawek metalowych musi być taka, aby zmniejszyć liczbę rzeczywistych wypadków. Mówi się, że zabawka jest trwała, jeśli jest wykonana z mocniejszych materiałów, takich jak drewno i stal, podczas gdy te wykonane z tworzywa sztucznego nie zawsze mogą wytrzymać tak długo.
 • Budżet: Ważną rzeczą, na którą należy również zwrócić uwagę, jest wasz związek z dzieckiem. W zależności od tego, jak dobrze znasz dziecko, może to mieć wpływ na Twój budżet i wybór zabawki. Będąc dziadkiem lub bliskim krewnym oczekuje się, że będziesz miał dobre wyobrażenie o tym, co dziecko lubi, a co za tym idzie, możesz wybrać większe zabawki o większym budżecie.

FAQ Pytania i odpowiedzi.

Wszystkie pytania jakie się mogą pojawić i szybkie odpowiedzi.

Czy zalecenia dotyczące wieku zabawek mają znaczenie?

Zalecenia wiekowe dla zabawek mają znaczenie tylko w pewnym stopniu. Czasami zalecenia wiekowe są wprowadzane w życie ze względu na bezpieczeństwo. Innym razem powinny być one wykorzystywane jako wskaźnik średniego rozwoju dziecka. Na przykład, jeden trzyletni chłopiec może preferować zabawki z przedziału 18-24 miesięcy, podczas gdy inny może preferować zabawki wykonane dla przeciętnego czteroletniego dziecka. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego należy się upewnić, że wszystkie zabawki są bezpieczne. Wystarczy uważać na małe części, ostre krawędzie i połykane elementy w zabawkach przeznaczonych dla starszych dzieci.

Jak wybrać zabawkę, która spodoba się mojemu dziecku?

Możliwe, że Twoje dziecko już wykazało zainteresowanie takimi rzeczami jak malowanie, budowanie, samochody czy coś innego. Możesz wybrać zabawki na podstawie ich zainteresowań lub zachęcić je do spróbowania nowych rzeczy. Wybór zabawek, które pozwalają dziecku na spalanie aktywności fizycznej jest korzystny również dlatego, że promuje zdrowy styl życia. Coś jeszcze należy rozważyć to, co już ma Twoje dziecko. Wybierać różnorodność może pomaga dziecku uczyć się więcej o świecie dookoła.

Jakie są najlepsze zabawki do nauki?

W krytycznym wieku trzech czy czterech lat Twoje maleństwo jest jak gąbką. Najlepsze zabawki do nauki to te, które pomogą Twojemu dziecku odkrywać świat wokół niego i po drodze uczyć się krytycznego myślenia. Angażując wyjątkowe zainteresowania Twojego dziecka, możesz pomóc mu wyrosnąć na osobowość i rozwijać się w sposób naturalny. Jednak czas zabawy nie zawsze musi być związany z nauką. Bycie aktywnym, odkrywanie kreatywności i po prostu dobra zabawa również przynoszą niesamowite korzyści.

Co to są dobre prezenty urodzinowe dla 3-4-letnich chłopców?

W wieku 3-4 lat dzieci przechodzą obok etapu malucha i szukają zabawek, które pomogą im ćwiczyć nowe umiejętności, które rozwijają. Może to być zabawka skupiająca uwagę na roli, wyobraźni, kreatywności, umiejętności motorycznych, a nawet wczesnego czytania.

Top Prezenty dla dziecka, która ma wszystko?

Starasz się znaleźć idealne zabawki dla dziecka, która ma już wszystko? Na rynku jest tak wiele unikalnych i innowacyjnych zabawek, nawet dla 3-latków czy o ich rok starszych rówieśników. Możesz wybrać elektronicznego zwierzaka, książeczkę z obrazkami, kostium przebierańców, a nawet zabawkę o ulubionej postaci. Wybór jest ogromy. Warto pamiętać też o polityce zwrotu sprzedawcy gdyby produkt był do zwrotu lub reklamacji.

Prezenty urodzinowe dla 3-letniej córki?

Jeśli szukasz idealnego prezentu urodzinowego dla swojej 3-latki, z pewnością jest w nim wiele do wyboru. Od zestawów do odgrywania ról po zajęcia na świeżym powietrzu, każda mała dziewczynka znajdzie tu coś dla siebie. Możesz wybrać hulajnogę lub rower do balansu, zagrać w kuchni, udawać makijaż lub biżuterię, lalki lub pluszowe zwierzęta.

Wyjątkowe świąteczne zabawki dla 3-4-letnich dziewczynek?

Czasami chce się znaleźć naprawdę wyjątkowy prezent świąteczny. Przy tak dużym wyborze może być trudno wybrać odpowiednią zabawkę dla Twojego dziecka. Na coś naprawdę wyjątkowego można wybrać lalkę z kwiatami, kolekcję bajek lub zestaw do zabawy na świeżym powietrzu. Nawet zabawkę wykonaną z pięknych, naturalnych materiałów, która z pewnością zrobi wrażenie.

Mam nadzieję, że ta lista posłuży ci jako podkładka startowa do znalezienia świetnej zabawki dla twojego dziecka. Wszystkie z 10 z tych zabawek może stanowić świetny wybór. Jednak zawsze pamiętajcie o osobowości i potrzebach waszego dziecka. Jego zabawki powinny stanowić dla niego wyzwanie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a jednocześnie pomagać mu w dalszym rozwijaniu umiejętności, które już nabył.

Dodaj komentarz

1 + dziewiętnaście =