ᐅ Prezenty i zabawki dla Dziewczynki w wieku 5 lat

Jeśli zastanawiasz się, co kupić 5-letniej dziewczynce na urodziny lub święta, lub po prostu chcesz przygotować swojego malucha, sprawdź naszą listę wspaniałych sugestii, mamy propozycje dla początkujących naukowców, artystów, koderów, fanów księżniczek i nie tylko. Pomogą one wzmocnić umiejętności poznawcze twojego dziecka.

Niektóre 5-letnie dziewczynki lubią bawić się w ziemi, inne lubią błyszczące sukienki, a niektóre lubią jedno i drugie. Ale 100% dziewczynek lubi otrzymywać wspaniałe prezenty! Bez względu na to, dla jakiego typu 5-letniej dziewczynki robisz zakupy, na naszej liście na pewno znajdziesz wspaniały pomysł na prezent.

Pomysł na PrezentSprawdź Cene
Torebki i portfeliki
SPRAWDZ PRODUKT
Klocki LEGO friends
SPRAWDZ PRODUKT
Domek dla lalek
SPRAWDZ PRODUKT
Fisher-Price Zebra Skoczka
SPRAWDZ PRODUKT
Lalka LOL Surprise
SPRAWDZ PRODUKT
Hulajnoga dla dziecka
SPRAWDZ PRODUKT
Książki dla Dzieci
SPRAWDZ PRODUKT
Kredki do malowania twarzy
SPRAWDZ PRODUKT
Perfumy dla dziewczynki
SPRAWDZ PRODUKT

Kiedy dzieci kończą 5 lat, są już w stanie wykonywać wszystkie rodzaje czynności, które wcześniej były poza ich zasięgiem, dzięki temu, że są na etapie fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Umiejętności takie jak pisanie własnych imion, wspinanie się, skakanie i używanie nożyczek są teraz prawdopodobnie w ich repertuarze, co otwiera mnóstwo nowych opcji zabawek.

Jak wybrano zabawki?

Zbadaliśmy najlepsze zabawki, które były najbardziej popularne i najwyżej oceniane dla pięcioletnich dziewczynek. Następnie zapoznaliśmy się z setkami recenzji, aby upewnić się, że otrzymujesz listę najlepszych jakościowo zabawek dla 5-letnich dziewczynek. Każdy przedmiot otrzymał wysokie oceny od rodziców i był popularny wśród pięciolatków.

 

Zobacz też:ᐅ Prezent dla Chłopca w wieku 8 lat Poradnik

Wartość edukacyjna i popularność

Wybraliśmy również najlepsze prezenty dla 5-letnich dziewczynek, kierując się różnorodnością zabawek, ich wartością edukacyjną lub popularnością wśród dzieci. W tym wieku dziewczynki lepiej rozumieją zasady i mogą zacząć grać w gry, w których obowiązuje kilka dodatkowych reguł. Uwielbiają naśladować innych i kierować zabawą. Większość dziewczynek w tym wieku wie też, co lubi, ale nie boi się próbować nowych rzeczy.

Rozwój społeczny 5-letnich dziewczynek

Pięciolatki uwielbiają bawić się z innymi i czasami chcą bawić się same. Prawdopodobnie lubią aktywność fizyczną i przebywanie na świeżym powietrzu, choć mogą potrzebować zachęty do wyjścia na zewnątrz i zabawy. Chcieliśmy się upewnić, że zapewnimy jej różne rodzaje rzeczy do zabawy, które będą dla niej wyzwaniem i zachwycą ją w nowy i ekscytujący sposób.

Zastanawialiśmy się również nad tym, co małe dziewczynki w naszym własnym życiu kochały i chciałyby otrzymać.

Przedmioty, które spełniały wszystkie nasze warunki, to te, które znalazły się na tej liście.

Kamienie milowe dla pięcioletnich dziewczynek

Wiele rozwojowych kamieni milowych ma miejsce w latach przedszkolnych. Dzieci często wydają się mniej niż maluchy i bardziej jak duże dzieci. Chociaż myślą, że mogą robić wiele rzeczy, które robią dużo starsze dzieci, często nie mogą.

 

Zobacz też:ᐅ Prezent dla Dziewczynki w wieku 8 lat Poradnik

Fizyczne kamienie milowe

Pięciolatki zyskują coraz większą kontrolę nad swoim ciałem. Prawdopodobnie potrafią utrzymać równowagę na jednej nodze przez co najmniej dziesięć sekund, skakać, ewentualnie skakać na skakance, robić salta i jeść widelcami, łyżkami i ewentualnie nożami do masła. Większość dzieci w tym wieku jest już całkowicie nauczona korzystania z toalety, więc nie potrzebują już majtek treningowych ani pieluch.

Dzieci w tym wieku są również ciekawskie fizycznie. Wspinają się, skaczą, wiszą i czołgają się w nieprawdopodobne miejsca, ponieważ nie mają jeszcze silnego poczucia zagrożenia. Może się to często skończyć tym, że dziecko utknie w pozycji, której nie chciało, np. zwisając z głową utkniętą między poręczami.

Zapewnij odpowiedni nadzór podczas tego okresu życia naszej bohaterki i kontynuuj wykonywanie zadań, które będą dla niej wyzwaniem i rozwiną w niej zamiłowanie do nauki, gdy osiągnie wiek szkolny.

Emocjonalne kamienie milowe

Często dzieci w tym wieku nie mają jeszcze wyrobionej samoświadomości i uwielbiają śpiewać, grać i tańczyć przed bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Rozumieją one ogólną różnicę między rzeczywistością a udawaniem i uwielbiają udawać.

Często będziesz słyszeć: „Mogę to zrobić sam!”. Mogą być chętne do współpracy w jednej chwili i wymagające w następnej, ponieważ uczą się równowagi między swoimi emocjami i pragnieniami.

Społeczne kamienie milowe

Dzieci w tym wieku chcą mieć przyjaciół, podobać się swoim przyjaciołom i upodabniać się do nich. Mają tendencję do przestrzegania zasad i szybko wskazują każdego, kto je łamie. Często chcą, aby ludzie patrzyli, jak próbują nowych rzeczy i pokazują rzeczy, które opanowały.

Pięciolatki są również znane z zadawania pytań, czasem nawet kłopotliwych. Kiedy mówią, na ogół można zrozumieć, co mówią, i mogą opowiedzieć niezłą historię każdemu, kto zechce słuchać.

 

Zobacz też:Pomysł na prezent dla 11-12 latka Poradnik

Poznawcze kamienie milowe

Uczą się liczyć, większość z nich potrafi liczyć do dziesięciu. Potrafią narysować osobę z co najmniej pięcioma częściami ciała (np. oczy, uszy, włosy, głowa, ciało, ręce, nogi, itd.). Ich mózgi tworzą połączenia z kształtami, literami i liczbami. Rozumieją zastosowanie przedmiotów codziennego użytku, takich jak pieniądze, karty kredytowe, jedzenie i przybory toaletowe.

Jakie prezenty są bezpieczne dla 5-latków?

Jeśli znajdziesz inne prezenty lub zabawki, które Ci się spodobają, sprawdź zalecany przez producenta wiek, a następnie przejrzyj recenzje, aby upewnić się, że najlepszy prezent dla 5-letniej dziewczynki spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Zwróć również uwagę na materiały użyte w produkcie. Chcesz znaleźć przedmioty, które są ogólnie nietoksyczne, ognioodporne i przetestowane pod kątem bezpieczeństwa.

Czy spodoba jej się to, co jej kupię?

Krótko mówiąc, najprawdopodobniej tak. Jeśli poświęcisz czas i wysiłek na wybranie prezentu odpowiedniego do wieku, z pewnością pokocha to, co dostanie. Jeśli nadal nie jesteś pewien, spróbuj zapytać jej rodziców.

Pięciolatki często nie mają pojęcia, czego chcą lub potrzebują, a rodzice mogą pomóc rzucić trochę światła na ten temat. Jeśli możesz, spędź z nią czas i zwróć uwagę na rzeczy, postacie, zajęcia lub zabawki, do których lgnie.

Można również znaleźć zabawki, które rosną wraz z dzieckiem lub mogą mieć wiele różnych zastosowań. Im więcej kreatywności pozwala zabawka, tym więcej sposobów może się nią bawić. Zabawki pobudzające wyobraźnię pozwalają na nieskończoną liczbę sposobów zabawy, takich jak zabawki do budowania lub ubierania.

Czy istnieje prezent, który jest odpowiedni dla każdej 5-letniej dziewczynki?

Książki są zawsze wspaniałą opcją. Z nieskończoną gamą wyboru, możesz znaleźć taką, która zainspiruje lub zabawi dziewczynkę. Nigdy nie można mieć za dużo książek, a w piątym roku życia dzieci zaczynają pracować nad nazwami liter, dźwiękami i łączeniem ich razem. Zapewnienie różnorodności książek rozwija miłość do czytania, która przyniesie jej korzyści przez resztę życia. W ciągu pierwszych sześciu lat życia powstaje wiele połączeń w mózgu, które tworzą niezbędne ścieżki, potrzebne w późniejszym życiu.

Jeśli miałeś ulubioną książkę, możesz dać jej prezent, który stworzy więź między wami obojgiem. Personalizowane książki stają się coraz bardziej popularne i możesz stworzyć jedną z imieniem swojej dziewczynki w nim. Świetnym wyborem jest również znalezienie książki z dobrze znanymi postaciami.

Co 5-letnie dziewczynki w tym wieku uważają za fajne?

Pięcioletnie dziewczynki zazwyczaj nadal lubią spędzać czas z rodzicami, więc „fajność” to pojęcie względne. Mama i tata mogą nadal być zabawni i mądrzy, ale zdecydowanie zauważają i pożądają najbardziej popularnych przedmiotów.

Najprawdopodobniej pięcioletnia dziewczynka będzie chciała tego, co mają jej przyjaciele, o czym najwięcej mówi się w szkole i z czym widuje starsze rodzeństwo i rodziców. Więc na jej liście będzie prawdopodobnie rzeczy jak telefon komórkowy, smartwatch, i cokolwiek najbardziej aktualnej technologii jest w tej chwili.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te rzeczy są dla niej dobre. Pamiętaj, aby przed zakupem jakichkolwiek znaczących technologicznych lub „fajnych” prezentów sprawdzić wytyczne dotyczące wieku i ustalić z rodzicami zasady obowiązujące w domu.

 

Zobacz też:ᐅCo kupić na prezent dla 7-8 latka – poradnik zakupowy!

Czy pięciolatki mogą grać w gry?

Dzieci w tym wieku dopiero zaczynają rozumieć, że w grach obowiązują zasady, których należy przestrzegać. Bardzo lubią grać w gry, ale nie bardzo lubią przegrywać. Jednak zapewnienie gier, w które dzieci mogą grać z rodziną i przyjaciółmi, pomaga im stać się lepszymi sportowcami, ćwiczyć przyjmowanie zwrotów i przestrzeganie instrukcji. Większość gier wymaga również pewnej ilości liczenia lub dopasowywania kolorów, również świetne umiejętności dla dzieci do ćwiczenia.

Częścią grania w gry jest uczenie się, jak być dobrym zwycięzcą i dobrym przegranym. Im więcej możliwości 5-letnie dzieci mają, aby ćwiczyć to, tym bardziej przyjemne będzie grać w gry z nimi.

Zabawa połączona z nauką i STEAM zabawki.

Wiele zabawek w dzisiejszych czasach wyposażonych jest w brzęczącą elektronikę, jasne światła lub głośne dźwięki, aby utrzymać zaangażowanie dzieci. Jednak te chwilowe emocje szybko się wyczerpują, przez co dzieci tracą zainteresowanie zabawką. Dzieci uwielbiają zagłębiać się w swoje zainteresowania a zabawki, które łączą ich zainteresowanie z nauką to bardzo dobry wybór.

Warto poczytać o zabawkach typu STEM

Czy popularne marki są lepsze od nieznanych?

Nie zawsze. Wiele nowszych marek tworzy produkty wysokiej jakości i charakteryzuje się dbałością o szczegóły, której brakuje dużym markom, podczas gdy inne nie spełniają nawet skromnych oczekiwań. Jeśli patrzysz na produkt małej firmy, zrób kilka badań i zobacz, co inni myślą o tym produkcie. Mniejsze firmy są zazwyczaj bardziej wrażliwe na opinie, ponieważ są w stanie lepiej się do nich bezpośrednio odnieść.

Wiele firm tworzą podobne produkty jako popularne prezenty. Te wyglądają i wydają się jak prawdziwe i wiele osób jest przez nie oszukiwanych, tylko po to, aby być rozczarowanym, gdy ich produkt nie działa tak, jak powinien. Uważaj na tych naśladowców, ponieważ ich produkty często nie są funkcjonalne lub są wykonane z gorszych materiałów i szybko się rozpadają.

Zabawki i prezenty dla 5-ltaki – podsumowanie

Ustalenie, co kupić dla młodej dziewczyny może być trudne, nawet dla najbardziej zaangażowanych członków rodziny. Z tak wielu wyborów tam, to jest prawie niemożliwe, aby nawet zawęzić pole. Zrobiliśmy co w naszej mocy, dając Ci listę najlepszych prezentów dla 5-letnich dziewcząt. Bez względu na to, co jest w torbie jako prezent, ona pokocha odkrywanie tego, co kupiłeś dla niej.

Niezależnie od tego, czy przypomina ci to coś, z czym bawiłeś się jako dziecko, coś, co według ciebie pasuje do jej osobowości, czy coś zupełnie nowego i innego, co zainspiruje ją i rzuci jej wyzwanie, na pewno pokocha wysiłek, który włożyłeś. Dzieci chcą się czuć ważne i wyjątkowe, a prezent, który został wybrany specjalnie dla niej, wywoła uśmiech na jej twarzy.

Dodaj komentarz

cztery + dwanaście =