Co kupić na prezent dla obcokrajowca?

W naszym kraju przebywa coraz więcej gości za granicy. Polska jest też ciekawą atrakcją turystyczną. Zabytki, ciekawa historia oraz inne liczne atrakcję które przyciągają turystów z wielu krajów. Przyjmując gości za granicy w zwyczaju jest podarować im prezent, najlepiej związany z krajem który odwiedzają tak by mieli pamiątkę z tej podroży. Dlatego warto by prezent kojarzył się z Polską. Wybranie takiego dobrego prezentu nie jest oczywiście łatwe, taki prezent powinien być nawiązaniem do naszej kultury i praktyczny jednocześnie jeśli więc szukasz pomysłów na prezent dla obcokrajowca to trafiłeś dobrze na naszej liście znajdziesz na pewno to czego szukałeś lub sam wpadniesz na jakiś pomysł czytając nasz artykuł.

Zobacz też: Prezent na dzień dziecka

1.Biżuteria z bursztynu.

Nazywany złotem Bałtyku bursztyn to idealny prezent dla kobiet dla panów też się nada. Bursztyn kojarzy się pozytywnie i ładnie wygląda, w naszym kraju robi się z niego naprawdę ładną biżuterię jest to bardzo modny prezent ma symboliczny charakter i taką biżuterię można nosić bardzo długo. Kojarzy się z Polską jest to naszej opinii trafiony prezent dla gościa z innego kraju.

Zalety
 • stylowo biżuteria
 • elegancki prezent
Złoto Bałtyku to bardzo elegancki i praktyczny prezent.

2.Obrusy i firanki.

Ten pomysł na prezent łączy sztukę i praktyczny prezent który obdarowana osoba może umieścić w swoim domu. W Polsce mamy naprawdę ładne i kunsztownie wykonane tradycyjne piękne oraz malowane obrusy i firanki. To dobry pomysł bo jeśli powiesi taką firankę w domu to będzie mu przypominała skąd ją dostał.

Zalety
 • ładny i praktyczny prezent
 • rzuca się w oko
Obrusy i firanki praktyczny i ładny prezent do umieszczenia w domu.

3.Porcelana i ceramika.

Wyroby z porcelany i ceramiki prosto z Ćmielowa oraz Bolesławca to naprawdę ładny prezent. Który wpada w oko, piękne wyroby z tych materiałów na pewno spodobają się każdemu kto otrzyma je w prezencie. Jest to też praktyczny prezent bo można z nich nalewać sobie np. herbatę lub ustawić jako element dekoracji domu.

Zalety
 • ładnie się prezentuję na stole
 • Idealny prezent do picia herbaty
Stylowa porcelana i ceramika prezent dla każdej pani domu.

Zobacz też: Co kupić graczowi jakie gry wybrać na prezent?

4.Książki kucharskie.

Kuchnia Polska ma kilkusetletnią tradycję potraw które zniewalają smakiem i wyglądem. Goście za granicy na pewno rozsmakują się w daniach kuchni lokalnej dlatego jako prezent polecamy książkę kucharską z naszymi przepisami. To praktyczny i bardzo pomysłowy prezent dla obcokrajowca. Taka książka na pewno zostanie z nim na dłużej i z ciekawością ją przeczyta a może nawet wypróbuje przepisy w niej zawarte na żurek, pierogi lub bigos.

Zalety
 • Dużo przepisów
 • Pożyteczna książka
Książka kucharska z przepisami kuchni krajowej to bardzo dobry pomysł dla turysty zza granicy.

5.Alkohole z Polski

Nasz kraj na świecie kojarzy się przede wszystkim z alkoholem. Z trunkami które nie dość że są wybitnie smakowe to i popularne na świecie. Można to wykorzystać by kupić na prezent rożnego rodzaju napoje wyskokowe z najwyższej półki. Zaczynając od wódek, kończąc na miodzie pitnym i innych trunkach takich jak nalewki i winna. To nie musi być zwykła butelka z alkoholem a dla przykładu zestaw z akcesoriami. To bardzo elegancki prezent ładnie zapakowany.

Zalety
 • Dla każdego smakosza
 • Dobry prezent imprezowy
Nie bez powodu trunki z Polski są znane na całym świecie.

6.Kosmetyki

W Polsce mamy naprawdę dużo marek kosmetyków piszemy tu o naszych krajowych. Zawsze można poszukać marek lokalnych tych mniej znanych które również wytwarzają wyjątkowe i naturalne kosmetyki. Taki prezent jest dobry dla kobiet ale też i dla mężczyzn. Jest też bardzo praktycznym prezentem.

Zalety
 • Wyjątkowe zapachy
 • Nie alergiczne
 • Naturalne składniki
Kosmetyki naturalne nie dość że ładnie pachną to są też niepowtarzalne.

7.Kiełbasy i wyroby mięsne.

To dobry pomysł na prezent ale nie dla każdego, goście z rożnych krajów mogą mieć rożny stosunek do takich potraw. Dotyczy to religii i ich kultury. Obcokrajowców nie kupujemy na prezent mięsa jeśli go nie jada bo to wtedy poważny nietakt. Jeśli jednak nasz gość lubi naszą kuchnie i zajda się kiełbasami to zawsze możemy mu kupić takie wyroby na prezent.

Zalety
 • smak
 • aromat
 • przysmak
Polskie kiełbasy nie tylko dobrze smakują ale też ładnie pachną.

8.Przetwory owocowe i warzywne.

Domowe przetwory z owoców lub warzyw czyli wszystkie powidła nie dość że dobrze smakują to mogą też zaspokoić ciekawość gościa do naszej kuchni. Przygotowane za pomocą tradycyjnych przepisów z naszych owoców i warzyw mogą stanowić idealną dodatek do przekąski dla każdego miłośnika jedzenia a zwłaszcza osoby która nigdy ich nie jadała.

Zalety
 • wyjątkowy i niepowtarzalny smak
 • można długo przechowywać
Słoiki z przetworami są bardzo pożądane przez obcokrajowców bo są dla nich smakiem naszej egzotyki.

9. Słodycze.

Słodycze z Polski to bardzo popularny prezent dla gości zza granicy. Takie słodkości nie dość że są bardzo dobre to i wyjątkowe ze względu na ich niepowtarzalność. Popularne jest dawanie ptasiego mleczka, ale nie zapominajmy też o innych słodyczach z naszego podwórka.

Zalety
 • słodkości – to mówi samo za siebie
 • Smak
Słodkie wspomnienia będą jeszcze słodsze gdy podarujemy słodkości.

10. Ubrania z Polskim akcentem.

Przedstawiliśmy już przedmioty praktyczne, jedzenie ale ten artykuł bez ubrań i akcesoriów z akcentem naszego kraju nie byłby kompletny. To nie muszą być ubrania patriotyczne to nawet nie wskazane ale coś co bardziej przypomina nasz kraj. To może być po prostu torebka z napisem ‘I love Poland” lub „I love Pierogi” taki prezent nie dość że będzie przypominał wizytę w naszym kraju to będzie praktyczny i ucieszy obdarowanego.

Zalety
 • Można kupić ciekawe koszulki
 • Fajny prezent pożegnalny
Pamiątka do noszenia jako torba lub ubranie z Polskim akcentem to zawsze dobry pomysł na prezent.

Zobacz też: Top 10 pomysłów na prezent dla gadżeciarza

Podsumowanie.

Prezent nie musi od razu dotyczy naszej historii. Powinien być raczej luźno związany z naszym krajem. Na prezent musimy kupić coś co się spodoba osobie zza granicy nie musi być to coś Co kojarzy się tylko z Polską. Zawsze dobrze sprawdzają się słodycze i nasze potrawy lub książki kucharskie.

A co wy kupujecie na prezent swoim gościom z innych krajów. Napiszcie swoje propozycję w komentarzach a na pewno dodamy je do artykułu.

Dodaj komentarz

trzy + trzynaście =